KR BM 1000-B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

img
img
Tarih:
2023-09-28 11:33:49
İlan No:
#793
Ürün Durumu:
Sıfır
Marka:
Ka-Ma
Menşei:
TÜRKİYE
Model Tipi:
KR BM 1000 B
Ürün Tipi:
Satılık
Garanti:
2 Yıl

Açıklama;

KR BM 1000-B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

KR BM 1000 B Otomatik Boyama Makinesi, panel şeklindeki birçok ürünün otomatik boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1000 B üstün teknolojik özelliklere sahip,  kullanımı son derece kolay bir makinedir. Sahip olduğu bant kazıyıcılı boya geri dönüşüm sistemi sayesinde %30 boya tasarrufu sağlayarak kullanıcılarına ürünlerini kaliteli ve ekonomik boyama imkânı sağlar.

 

Orta ve küçük işletmeler için ideal bir boyama çözümüdür.

 

STANDART DONANIM

ASPİRASYON SİSTEMİ & VENTİLASYON SİSTEMİ

Kabin içindeki kirli havayı akordion filtrelerden geçirerek uzaklaştıran Aspirasyon Sistemi standart olarak sunulmuştur. Bu sistem aynı zamanda kabin basıncını ayarlayarak içerdeki optimum basıncı sağlar. Kabin içine temiz havayı  F5 sınıfı  filtrelerden geçirerek basan Frekans Kontrollü Ventilasyon Sistemi, standart olarak sunulmuştur.


ÜRÜN TARAMA SİSTEMİ

Okuyucu Sensör Sistemi’nde yer alan tarayıcı barlar sayesinde boyanacak ürünün şekil ve ölçülerini makineye tanıtarak yalnızca ürüne boyanın uygulanması sağlanır. Böylece kullanılan boya miktarını en aza indirerek malzemeden tasarruf edersiniz.


BOYA GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMİ

Boya Geri Dönüşüm Sistemi sayesinde kullanıcılar %30 malzemeden tasarruf ederler. KR BM 1000 B’nin sahip olduğu ergonomik tasarımı sayesinde Boya Geri Dönüşüm Sistemi’nin temizliği oldukça kolaydır.


KONTROL SİSTEMİ

Bütün fonksiyonları ve çalışma parametrelerini kontrol etmeye

ve hafızaya almaya olanak tanıyan 7 ” renkli dokunmatik ekran standart olarak sunulmuştur. Opsiyonel IOT sistemi ile tüm üretim verilerin online takip edilebilir. Günlük üretim raporları gönderebilir.


BOYAMA SİSTEMİ

Makine 1 adet merkezi boyama kolu ile donatılmıştır. Çalışma hızı, otomatik olarak dokunmatik ekran üzerinden ayarlanır.

Kol hızı max. 180 m/dk ‘ya ulaşabilir. Portatif tasarımı sayesinde kolay tabanca değiştirebilmenize, açı ve yükseklik ayarı yapabilmenize olanak tanır. 1 adet yüksek basınçlı pompa ve 4 adet yüksek basınçlı tabanca standart olarak sunulmuştur.


KONVEYÖR BANT VE MERKEZLEME SİSTEMİ

KR BM 1000 B, ürünleri özel olarak geliştirilmiş Poliolefin Konveyör Bant üzerinde boyar. Bu bant boya tutmayan özelliktedir. Bant Temizleme Sistemi ile rakiplerine göre daha az tiner harcanarak temizlenir. Konveyör bandın kenarlara kayarak deforme olmasını engelleyen otomatik bant merkezleme ünitesi standart olarak sunulmuştur.


OTOMATİK YAĞLAMA SİSTEMİ

Robot kolların hareket ettiği lineer ray ve rulmanları ayarlanabilir periyotlarla yağlar, böylece standart olarak sunulan Otomatik Yağlama Sistemi sayesinde sorunsuz ve uzun ömürlü bir çalışma sağlanmış olur.


OPSİYONEL DONANIM

HIZLI RENK DEĞİŞTİRME VALFİ

KR BM 1000 B için özel olarak geliştirilen dört yollu vana, maksimum üç (3) farklı renk arasında hızlı renk değişimi sağlayan valf opsiyon olarak sunulmuştur.  

* 3 farklı renk için 3 adet pompa gereklidir.


SPREY POT ( Basınçlı Kap )

Düşük kapasiteli, az boya gerektiren işlerde; pompa ile sisteme yüklenecek boya yerine, uygulama kavanozu içerisindeki boya kullanılarak boya sarfiyatının önüne geçilmektedir. Bu sistem butik üretim tarzı için opsiyon olarak sunulmuştur.


EKSTRA YÜKSEK BASINÇLI POMPA

İhtiyaca göre ekstra 1 adet Yüksek Basınç Pompası opsiyon olarak sunulmuştur.


EKSTRA DÜŞÜK BASINÇLI POMPA

İhtiyaca göre ekstra 1 adet Düşük Basınç Pompası opsiyon olarak sunulmuştur.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık: 3400 kg

Ebatlar: U: 5.400mm  G: 4.000mm  Y: 2.650mm

Elektrik Tüketimi: 13 Kw/s

Çalışma Genişliği: 50mm-1300mm

Çalışma Yüksekliği: 3mm-100mm

Çalışma Uzunluğu: 300mm-Sınırsız

Aspirasyon Fanı Debisi: 12.000 m³/saat

Ventilasyon Fan Debisi: 12.000 m³/saat

Hava Tüketimi: 1100 L/dakika

Hava Basıncı: 7 Bar

Max.Robot Kol Hızı: 220 m/dak

Max Konveyör Hızı: 8 m/dak

Optimum Boyama Hızı Aralığı: 3-6  m/dak

 Kullanım Alanı: Kapılar, kapı kasnakları, kapı pervazları, modüler mobilyalar, mutfak ve banyo mobilyaları, düz ve oymalı kabin kapıları, cam.

Boyamada kullanılabilecek Boya Malzemeleri: Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, UV astar – boya ve cilalar, yapıştırıcı, su ve solvent bazlı yüzey renklendiriciler.

Öne Çıkan İlanlar

₺0,0
imag

HAKAN ŞAHİN

Üye kayıt tarihi 8 ay önce
Onaylı Profil
Yorum Yap & Satıcıya Sor 5336654159 5336654159 Profili Göster

Profilin Tamamlanan Satışları:

0

Profile Yapılan Değerlendirmeler:

0

Kullanıcı

265

Ziyaretçi

2455

Beğeni

1254

Paylaşım

4222


Geri

Anasayfa

Tıkla Ara

Whatsapp Yaz

Soru Sor