KR BM 1700 KURU TİP FİLTRELİ OTOMATİK SPREY MAKİNESİ
img
img
Tarih:
2023-09-28 11:43:20
İlan No:
#796
Ürün Durumu:
İkinci El
Marka:
Ka-Ma
Menşei:
TÜRKİYE
Model Tipi:
KR BM 1700
Ürün Tipi:
Satılık
Garanti:
2 Yıl

Açıklama;

KR BM 1700 KURU TİP FİLTRELİ OTOMATİK SPREY MAKİNESİ

 

KR BM 1700 Otomatik Sprey Makinesi, her çeşit panel malzemenin otomatik olarak boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1700 kullanımı son derece kolay bir makinedir. KR BM 1700 ahşap, cam, plastik, metal, fibercement vb. ürünlerin çok hızlı, kaliteli ve ekonomik boyanmasına imkan tanır.

 

STANDART DONANIM

 

Antistatik Toz Alma Ünitesi

KR BM-1700 Boya Püskürtme Makinesinde ürün üzerindeki tozlar, fırça ve airjet nozulları ile temizlenir. Sürtünme ile ürün üzerinde oluşan statik elektrik antistatik bar ile nötrlenir. Ürün verildiğini algılayarak üflemeye başlayan, ürün geçince duran akıllı airjet sistemi enerji tasarrufu sağlar. Otomatik yükseklik ayarı kullanıcının işini kolaylaştırır.

 

Lazer Tarama

KR BM 1700 Boyama Makinesi patenti firmamıza ait olan hareketli lazer tarama sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde ürünlerin milimetre hassasiyetinde taraması yapılır.

 

Poliolefin Konveyör Bant

KR BM 1700 Elektrikli Boya Püskürtme Makinesi ile ürünler boyayı üzerinde tutmayan özel poliolefin bant üzerinde, temiz bir şekilde boyanır.

 

Geri Dönüşüm Sistemi

KR BM 1700 Mobilya Boyama Makinesi özel olarak geliştirilmiş geri dönüşüm sistemine sahiptir. Geri kazanılan boyaya hiç solvent karıştırılmadığı için kullanıcı geri kazanılan boyanın tamamını kullanır. Bu şekilde yaklaşık %25 malzeme tasarrufu sağlanır. Ayrıca geri dönüşüm bıçak ve mekanizmaları sökülebilir olduğundan temizliği ve bakımı çok kolaydır.

 

Bant Temizlik Sistemi

KR BM 1700 Spreyle Ahşap Boyama Makinesinde bant temizlik sistemiyle ürünler çift taraflı olarak güvenle boyanır. Ürün hiçbir zaman kirli banda temas etmez. Muadillerinden çok daha ekonomik olan bant temizlik sisteminde, 8 saatlik çalışma ile yalnızca 12 litre tiner kirlenir.

 

Boyama Sistemi

KR BM 1700 Kapı Boyama Makinası son derece gelişmiş bir boyama sistemine sahiptir. Makineye 4, 8 veya 12 ad.  otomatik boya püskürtme tabancası takılabilir. Sistem yüksek ve düşük basınçlı, püskürtmeli boya tabancaları kullanılmasına imkan tanır. Poliüretan, akrilik, su bazlı, selülozik, uv boya ve verniklere uyumlu boyama sistemi kullanıcıya operasyonel güç katar. Tamamı KARABUDAK MAKİNE’ye ait olan yazılımı sayesinde ürün ofseti, boya miktarı, fan hızı, konveyör hızı, robot hızı gibi ayarlar dokunmatik ekrandan kolayca yapılır ve hafızaya kaydedilebilir.

 

Pompa Bağlantı Sistemi

KR BM-1700 Boya Sprey Makinesi standartta 1 adet pompa sistemiyle çalışır.

 

Havalandırma Sistemi

KR BM-1700 Ahşap Boyama Makinesinde EU5 standardında filtre edilen hava, lineer olarak kabine basılır. Kabin içindeki kirli hava akordeon filtreden geçirilerek dışarı atılır. Böylece hem kabin içi hem de havalandırma kanalları temiz kalır.

 

Otomatik Yağlama Sistemi

Bu sistem; robot kolların hareket ettiği lineer ray ve rulmanları, ayarlanabilir periyotlarla yağlayarak, Lake Boya Makinenizin sorunsuz ve uzun ömürlü çalışmasını sağlar.

 

OPSİYONEL DONANIMLAR

 

Sulu Filtrasyon Sistemi

Kabin içindeki kirli havayı egzoz eden menfezler, su perdeli imal edilerek, kabin içi ve havalandırma kanallarının daha temiz tutulması sağlanır. Bu sistem emisyon değerlerini de düşürerek doğayı korur.

 

İlave Pompa Tabanca Sistemi

Makineye ilave olarak 8 ad. toplamda 12 ad. püskürtmeli boya tabancası ve ilave 2 ad. toplamda 3 ad. boya püskürtme pompası bağlanabilir. Bu da 3 farklı renk arasında hızlı ve kolay renk geçişine imkan tanır.

 

Ekstra Boyama Genişliği

Sprey boya ile mobilya boyama makinesi 1500 mm genişliği boyayabilecek ebatlarda üretilebilir.

 

IoT

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve kullanabilmeniz anlamlı hale getirilir. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmini, geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz.

 

Artırılmış Gerçeklik ile Uzaktan Teknik Servis Desteği

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile finishing makinalarımızın kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünüz akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA Genel Merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanabiliyor. Böylelikle sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya, canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile saniyeler içinde gerekli doğru müdahale edilebiliyor.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Ağırlık                                                   : 4.500 Kg

Ebatlar                                                 :  U: 5.500 mm, G: 3.700 mm, Y: 2.800 mm

Elektrik Tüketimi                               : 16 Kw/h

Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı        :  60 NL(tabancalar hariç)

Ventilasyon Fan Debisi                    : 12.000 m3/s

Aspirasyon Fan Debisi                      : 12.000 m3/s

Max. Ürün Uzunluğu                        : Sınırsız

Max. Ürün Genişliği                          : 1300 mm

Max. Ürün Boyu                                : 150 mm

Min. Ürün Uzunluğu                         : 150 mm

Min. Ürün Genişliği                          : 10 mm

Max. Ürün Yüksekliği                      : 100 mm

Min. Ürün Yüksekliği                       : 1 mm

Max. Robot Kol Hızı                        : 120 m/dak

Çalışma Yönü                                   : Sol

 

Kullanım Alanı

Ahşap kapılar, kapı kasnakları, kapı pervazları, modüler mobilyalar, mutfak ve banyo mobilyaları, düz ve oymalı kabin kapıları, profil, cam, plastik, metal, fibercement.

 

Boyamada kullanılabilecek Boya Malzemeleri

Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, UV astar – boya ve cilalar, yapıştırıcı, su ve solvent bazlı yüzey renklendiriciler.

Öne Çıkan İlanlar

₺0,0
imag

HAKAN ŞAHİN

Üye kayıt tarihi 10 ay önce
Onaylı Profil
Yorum Yap & Satıcıya Sor 5336654159 5336654159 Profili Göster

Profilin Tamamlanan Satışları:

0

Profile Yapılan Değerlendirmeler:

0

Kullanıcı

265

Ziyaretçi

2455

Beğeni

1254

Paylaşım

4222