img
img

Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Kullanım Koşulları

SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

Üyelik sözleşmesi HDE BİLİŞİM & YAZILIM HİZMETLERİ “hdemachine.com” ile alıcı aşağıdaki şartlarla sanal ortamda işbu Üyelik Sözleşmesi ('Sözleşme')'nin yapılması konusunda anlaşmışlardır. 

1. TARAFLAR 

SATICI 

Unvanı HDE BİLİŞİM & YAZILIM HİZMETLERİ 

Portal : hdemachine.com 

Adresi : Fatih Mah. Geylani Cad. Gonca Sk. No: 25 Sancaktepe - / İSTANBUL

Telefon : 0216 311 00 13 

E-mail : info@hdemachine.com 

ALICI 

Adı - Soyadı / Unvanı : {companyName}

Adresi : {address}

Telefon : {phoneNumber}

E-mail : {email}

Vergi No : {vergiNo}

      Alıcı bilgileri satış sözleşmesi ve üye kayıt formunda belirtilmiştir. 

2. KONU 

İşbu sözleşmenin konusu, www.hdemachine.com internet sitesinden ALICI'nın SATICI'ya ait ürünlerini ve firma bilgilerini  elektronik ortamda ilan vererek aşağıda belirtilen üyelik paketi satın alarak yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve kullanımı ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. 

3. SÖZLEŞME KONUSU PAKET / ÖDEME ŞEKLİ 

Alıcıya sunulan hizmetler ve hizmetlerin vergiler dahil satış bedeli aşağıdaki gibidir. Alıcıya veya alıcının mağazasına ait, Resimli ilan, Videolu İlan, Açıklamalar ve iletişim bilgileri, Mağaza -, Şube - Konum bilgileri, Faaliyetler 

Elektronik ortamda alınan Üyelik paketleri, Satış Bedeli, Ödeme şekli, Fatura bilgileri, aşağıda belirtildiği gibidir. 

Alınan Paket :{alinanPaket} 

Paket Başlangıç/Bitiş : {paketBaslangic}-{paketBitis}

Toplam Satış Bedeli :{fiyat} TL 

Peşin Ödeme/Taksit : {peşin}

Taksit : {taksit}

Ödeme Tarihi : {paymentDate}

Ödeme Şekli : {orderType}

Fatura edilecek kişi/kurum: {companyName}

Fatura Adresi : {faturaAdres}

Vergi Dairesi : {vergiDaire}

Vergi Sicil Numarası : {vergiSicilNo}

E-mail adresi : {email}

4- SÖZLEŞME SÜRESİ/MÜCBİR SEBEP 

Sözleşme satın alınan paket ve paketin içerdiği süre ile geçerlidir. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve öngörülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 30 gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır. 

5- GENEL HÜKÜMLER 

5.1. 18 yaşından küçük kişiler www.hdemachine.com’dan paket satın alamaz. 

5.2. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından hdemachine.com sorumlu değildir.

5.3. Alıcı, www.hdemachine.com internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

5.4. www.hdemachine.com kredi kartı ya da banka havalesi/eft ile üyelik paket satın alabilir. Portalımızdan üyelik paketi satın alan firmalarımızın üyelikleri satış gerçekleştikten 24 saat içinde aktif edilmektedir. Fatura, satış gerçekleştikten sonra kesilir. Alıcıya bilgilendirme maili gönderilir. Alıcı, sözleşmeyi elektronik ortamda veya çağrı üzerine yapılan satış üzerinden doğrulamaktadır.. 

5.5. Sitemizde online ürün satışı yapılmamaktadır. Ürün satışı portalımızda yer alan satıcı firma tarafından yapılmaktadır. Ürün teslim süreleri satıcı firma tarafından belirlenmiş olup satıcı firmalara göre değişiklik gösterebilmektedir. hdemachine.com portalında listelediği ürünlerin satışını yapmamaktadır. hdemachine.com sadece alıcılara üyelik hizmeti sunmaktadır. 

5.6. Alıcı, ürün sipariş ve ödeme koşullarının, olası durumlara karşı alınan tedbirlerin ve yapılan uyarıların olduğu www.hdemachine.com Sipariş/Ödeme Prosedürü bilgilerini okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

5.7. Satış/Ödeme Prosedürü: Satın alınan paketin KDV dâhil TL tutar alıcıya bildirilir. Alıcı onayladığı takdirde paket 24 saat içinde aktif edilir. Ödeme: Kredi kartı /havale/eft ile ödeme gerçekleşebilir. Alıcı, hdemachine.com internet sitesinde sözleşme konusu paketin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekline ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.8. Havale ile ödemede size en uygun bankayı seçip havalenizi yapabilirsiniz. Eğer EFT yapılmışsa hesaba geçme tarihi dikkate alınacaktır. Havale ve/veya EFT yaparken “Gönderen Bilgileri”nin Fatura Bilgileri ile aynı olması veya farkı ile alıcının açıklamaya yazılması gereklidir. 

5.9. hdemachine.com sitesinde paket satın alan üyeler, alıcıya ait ürün başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslimatından, ihtilaflardan veya teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden hdemachine.com sorumlu tutulamaz. hdemachine.com, listelediği ürünlerden sorumlu değildir.

5.10. Firma bilgileri ve ürün girişleri paket satın alan üyenin sorumluluğundadır. İhtiyaç halinde, ürüne ait dataları ileten üyeler, teknik destek alabilirler fakat hdemachine.com üyeye ait ürün girişlerinden sorumlu değildir. Üye, ürünlerini ekleyebilir/çıkarabilir. hdemachine.com üyelere ait ürünlerin girişini yapmak zorunda değildir. 

6- CAYMA HAKKI VE DEVİR YASAĞI 

İşbu Sözleşme konusu hizmet alıcıya elektronik ortamda anında ifa edilen bir hizmet olup, niteliği gereği alıcıya iadesi mümkün değildir. Ayrıca Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nin 15. maddesi uyarınca da alıcının cayma hakkı bulunmamaktadır. Taraflar, işbu Sözleşmeden doğan hak, alacak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devir ve temlik etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder Alıcı, işbu Sözleşmeden doğan haklarını bir başka gerçek ya da tüzel kişiliğe kullandırmayacağını kabul eder. 

7- UYGULAMA 

7.1. Alıcı firma ürünlerini listelemek için paket satın almalıdır. Paket satın alındıktan sonra profil, logo alıcı, bilgiler, alıcıya ait sayfasında yayınlayacağı ilanlarda otomatik olarak yer alacaktır. 

7.2. Alıcı ilan edeceği ürünler ve firma profilindeki her türlü hatadan veya adaylara aktarılacak yanlış bilgiden sorumludur. Teknik destek alan üyelerin ilettiği datalar sisteme eklenir. Sistemdeki ürünlerden hdemachine.com sorumlu değildir. 

7.3. Ayrıca, yayınlayacağı tüm ilan içeriklerinin yürürlükte olan mevzuata uygun olarak düzenlenmesinden bizzat ve tek sorumludur. İşbu Sözleşmeye konu firma profili ve/veya ilan içeriği ile ilgili 3. kişilerin tüm taleplerinin muhatabı Alıcı olup, 

7.4. Alıcı bu konuda hdemachine.com’un hiçbir sorumluluğu olmadığını, kabul, beyan ve taahhüt eder. ,

7.5. hdemachine.com alıcıya kullanıcı adı ve şifre sağlayacaktır. 

7.6. İşbu Sözleşmeye konu olan ilanlar hdemachine.com’un sağladığı “kullanıcı adı-şifre” vasıtası ile alıcı tarafından yayınlanacaktır.

7.7. hdemachine.com sayfalarında yayınlanan ilanların yayında kalma süreleri, ilanın aktif duruma getirilmesinden itibaren, Sözleşme üyelik süresi dahilindedir. Sözleşmeye ait paket süresi bittikten sonra alıcının ürünleri, paket tekrar yenileninceye kadar pasif duruma alınacaktır. Taksitli satışlarda, taahhüt edilen tarihlerde taksit ödenmediğinde tüm borçlar muaccel hale gelir ve borçlu temerrüde düşer. Söz konusu borcunu ödemesi için borçluya 7 günlük süre verilir. Paket satın alan alıcı bu hususta gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

7.8. hdemachine.com sitesinde yayınlanan bilgiler herkese açıktır. Ancak, Alıcı alıcının, yetkilendirdiği çalışanlarının veya diğer iş ortaklarının, en geniş tanımıyla, Alıcı alıcının kendisine, hdemachine.com sistemlerini kullanabilmesi için tahsis edilen kullanıcı adı ve şifreyi kendi adına kullanma yetkisi verdiği diğer 3. tarafların ve/veya bu kullanıcı adı ve şifreyi alıcının kontrolünde olmadan elde etmiş üçüncü kişi /tarafların,makinaturkiye.com sistemine, kullanıcı adı ve şifreyle girilen alt modüllerle kullanılan veya yer alan verilerin, hdemachine.com’un bilgisi veya yazılı onayı dışında herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması ve en geniş anlamıyla ilgili mevzuatta tanımlandığı şekilde işlenmesi ve/veya, Sözleşme amaçları dışında kullanılması halinde tüm sorumluluk alıcıya ait olacaktır ve hdemachine.com sorumlu olmayacaktır. Söz konusu verilerin bu şekilde hdemachine.com kontrolü dışında alıcı ve çalışanları, temsilcileri veya 3. kişiler vasıtasıyla bu Sözleşmeye veya ilgili kanun ve mevzuata aykırı işlenmesinden doğabilecek tüm zarar, ziyan, hasar, idari para cezalarından alıcı sorumlu olacak ve hdemachine.com’u tazmin edecektir. 

7.9. İşbu Sözleşme kapsamında Alıcıya, hdemachine.com kullanıcılarına/adaylara ait kişisel veriler ve/veya özel nitelikli kişisel veriler aktarılmaktadır. hdemachine.com bu verilerin ilgili Kanun ve mevzuata uygun bir şekilde temin edildiğini beyan, kabul ve taahhüt eder. hdemachine.com sözleşmenin imzalandığı an itibari ile alıcı ile arasındaki ticari ilişki kapsamında, “veri aktaran veri sorumlusu” iken, alıcı, aynı ilişki kapsamında “veri alıcısı veri sorumlusu” sıfatına haiz olacaktır. Bu tanımlar ile taraflar, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve bağlı mevzuatı uyarınca gerekli yükümlülüklerden müştereken sorumlu olacaklardır. Alıcı, hdemachine.com aracılığı ile elde ettiği kişisel verilerin güvenliğinden sorumlu olduğunu, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla kişisel verinin niteliğine göre uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbir aldığını beyan, kabul ve taahhüt eder. Alıcının Sözleşme herhangi bir nedenle sona erdikten sonra kendisi tarafından işlenmiş verileri imha etmesi gerekmektedir. Alıcının bu verileri imha etmemesi ve/veya verileri işlemeye devam etmesi halinde veri sorumlusu sıfatıyla ilgili mevzuata uygun olarak bizzat aydınlatma yükümlülüğünü yerine getirmesi ve veri sahiplerinden kendi veri politikasına ve 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak onay alması gerekmektedir. Alıcı, kişisel verilerle ve/veya özel nitelikli kişisel veriler ile ilgili, mevzuat kapsamında alınması gereken her türlü izni bizzat alacağını, ilgili kişilerden izin alınmaması/alınamaması durumunda kişisel verileri ve/veya özel nitelikli kişisel verileri işlemesi, kullanması ve/veya transfer etmesi halinde veri sorumlusu olarak tüm yükümlülüğün kendisinde olduğunu, ilgili mevzuat ve bağlı düzenlemeler kapsamında yükümlülüklerinden herhangi birini yerine getirmemesinden dolayı hdemachine.com’a iletilecek 3. kişilerin ve/veya kurumların tüm taleplerinden bizzat sorumlu olacağını, hdemachine.com tarafından bu nedenle idari para cezası ve sair her ne nam altında olursa olsun kesinleşmiş mahkeme kararı veya yaptırım ve ceza yetkisini haiz kurumlarca verilecek kararlar doğrultusunda ceza ve/veya tazminatların ödenmesi halinde, hdemachine.com’un kendisine rücu hakkı olduğunu, kesinleşmiş kararla veya ilgili kurum kararı ile birlikte ilk yazılı talepte hdemachine.com’a derhal ve ferileri ile birlikte ödeme yapmayı kabul, beyan ve taahhüt eder. 7.10. Alıcı, işbu Sözleşme kapsamında veri sahiplerinin ve/veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun taleplerine istinaden hdemachine.com’dan gelen soruları mümkün olan en kısa sürede usulüne uygun olarak cevaplandırır ve aktarıma konu kişisel verilerin işlenmesi hususunda işbu Sözleşme ile birlikte ilgili mevzuat ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun karar ve görüşlerine uyar. 

7.11. Alıcı, sözleşmeye konu kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin kendi adına başka bir gerçek veya tüzel kişi tarafından işlenmesi, aktarması hâlinde, kişisel verilerin ve/veya özel nitelikli kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlenmesini önlemek, kişisel verilere hukuka aykırı olarak erişilmesini önlemek ve kişisel verilerin muhafazasını sağlamak amacıyla kişisel verinin niteliğine göre uygun güvenlik düzeyini temin etmeye yönelik gerekli her türlü teknik ve idari tedbirlerin alınması hususunda bu kişilerle birlikte müştereken sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

8. GİZLİLİK 

8.1.hdemachine.com’un sağlayacağı hizmet şifrelerinin tahsis edileceği firma yetkilileri, bu şifrelerin ve sözleşme fiyatının gizliliğini korumakla yükümlüdür. 

8.2. hdemachine.com üzerinden paket satın alan alıcının herhangi sözleşmeye aykırı durumlarda, adli ve yargı durumuna geldiğinde kişisel verilerinin şirket yetkililerine veya şirkete hizmet eden avukatlara paylaşmaya rıza vermiş sayılırlar. 

8.3.Taraflar, Sözleşme gereğince yapılacak her türlü bildirimlerin yazılı olması gerektiğini, ayrıca,yazılı olarak bildirilmedikçe yukarıda yazılı adreslerinin kanuni tebligat adresleri olduğunu beyan ile bu adreslere yapılacak yazılı bildirimlerin kanunen geçerli tebligatın tüm hukuki sonuçlarını doğuracağını kabul etmişlerdir. 

8.4. Alıcı İşBu sözleşmeyi ihlal ettiği durumlarda hdemachine.com’un zararlarını tazminle mükelleftir. Bu nedenlerle kesilen idari para cezaları vesair her ne nam altında ceza veya tazminatların ödenmesi halinde, hdemachine.com’un alıcıya rücu hakkı olup, alıcıya ilk yazılı talepte hdemachine.com’a derhal ve ferileri ile birlikte ödemeyi kabul ve taahhüt eder. 

8.5. İşBu sözleşmenin yükümlülüklerine aykırı durumlarda hdemachine.com’un tek taraflı tazminatsız fesih hakkı saklıdır. Bu durumda alıcı herhangi bir ücret iadesi talebinde bulunamaz. 

8.6. Alıcı, hdemachine.com üzerinden satın aldığı paketi her ne sebeple olursa olsun kullanmadığı, üzerindeki yükümlülükleri yerine getirmediği durumunda, hdemachine.com’dan ücret iadesi talebinde bulunamaz. Satın aldığı paket aktifleştirildikten sonra ücret ödemekten kaçınamaz. 

9. YETKİLİ MAHKEME 

9.1.Taraflar oluşabilecek ihtilafları sulhen halletmeye çalışırlar, ancak, sulhen anlaşılamaması durumunda Sözleşmenin tatbik ve tefsirinden doğacak uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul icra daireleri ve İstanbul Mahkemeleri yetkilidir. 

9.2.Siparişin gerçekleşmesi durumunda alıcı işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

9.3.Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanununun da yer alan borçlunun temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. 

İşBu sözleşme {sozlesmeTarih} tarihinde düzenlenmiştir. 

Yorumlar

Yorum Yap

Kullanıcı

265

Ziyaretçi

2455

Beğeni

1254

Paylaşım

4222


Geri

Anasayfa

Üye Giriş

Üye Ol

İlan Ekle