KR BM 1000 B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ


Fiyat için iletişim

  • Marka KA-MA
  • Model 2022
  • Menşei TÜRK
  • Ürün Tipi Satılık
  • Ürün Durumu Sıfır
  • Garanti 1 Yıl
  • Teslim Durumu 15 Gün

Bu ürün 24 kez görüntülenmiştir.


KR BM 1000-B OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

Panel şeklindeki birçok ürünün otomatik boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1000-B Otomatik Boyama Makinesi üstün teknolojik özelliklere sahip, kullanımı son derece kolay bir makinedir. Küçük ve Orta ölçekli firmalar için geliştirilen KR BM 1000-B Sprey Boyayla Ahşap Boyama Makinesi sahip olduğu bant kazıyıcılı boya geri dönüşüm sistemi sayesinde %30 boya tasarrufu sağlayarak kullanıcılarına ürünlerini kaliteli ve ekonomik boyama imkânı sağlar.

 

STANDART DONANIMLAR 

OKUYUCU SENSÖR SİSTEMİ

KR BM 1000-B Elektrikli Boya Püskürtme Makinesinin hemen girişinde yer alan Okuyucu Sensör Sistemindeki tarayıcı barlar, boyaması yapılacak ürünün şekil ve ölçülerini algılayarak milimetrik hassasiyet ile makineye tanıtır. Böylelikle boyanın sadece ürüne uygulanmasını sağlayarak, kullanılan boya miktarını kontrol altında tutmak yoluyla israfının önüne geçer, tasarruf sağlar.

BOYAMA SİSTEMİ

KR BM 1000-B son derece gelişmiş boyama sistemine sahiptir. 4 adet yüksek basınçlı püskürtmeli boya tabancası bağlanmış robot kol ve sprey boya ile boyama işlemini gerçekleştirir. Kontrol panelinden ayarlanabilen kol hızı, istenirse dakikada 180 metre hıza kadar çalıştırılabilir. KR BM 1000-B Sprey Boya ile Mobilya Boyama Makinesi kullanıcı dostu tasarımı sayesinde kolay tabanca değiştirebilmenize, açı ve yükseklik ayarı yapabilmenize olanak tanır. KR BM 1000-B yüksek basınçlı boya püskürtme tabancası ile boyama sistemine sahiptir. Böylece püskürtülecek boyanın en küçük mikronlara ayrılarak doğru hızda ve basınçta ürüne uygulanmasını sorunsuz gerçekleştirir.

BOYA GERİ DÖNÜŞÜM SİSTEMLİ POLİOLEFİN BANT

KR BM 1000-B Spreyle Mobilya Boyama Makinesi ürünleri poliolefin bant üzerinde boyar. Boyama esnasında bandın üzerinde kalan boya, kazıyıcılı boya geri dönüşüm sisteminde geri dönüştürülerek, yeniden kullanılabilir şekilde depolanır. KR BM 1000-B Spreyle Ahşap Boyama Makinasında boya geri dönüşüm sistemi diğer makinelere oranla %90 daha az tiner ile temizlenebilir. Aynı zamanda geri dönüştürülen boya sadece astar boyası olarak değil, her kata kullanılabilir. KR BM 1000-B Boya Sprey Makinesi bu özellikleri ile rakiplerinden çok daha ekonomik ürün işlenmesini sağlar.

TABANCA PLEYT SİSTEMİ

KR BM 1000-B Otomatik Boya Makinesinde, boyama kolu tabanca sistemini kolayca değiştirilmesine olanak verecek şekilde üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde renk geçişleri çok hızlı yapılabilir. Detaylı temizlik gereken durumlarda da kısa sürede sökülüp takılabilir ve makinenin temizliği dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

HAVALANDIRMA SİSTEMİ

KR BM 1000-B Lake Boya Makinesi Kabin içinde yer alan kâğıt filtre egzoz sistemi sayesinde, makinenin üzerinden gelen temiz hava, kirlendikten sonra yanlarda bulunan kâğıt filtrelerden geçirilerek dışarı atılır. Makine içerisindeki havanın, akış yönünü kontrol altında tutarak, boyama esnasında oluşan boya tozunu kontrollü şekilde ortamdan uzaklaştırmak, en doğru sonucu almanızı sağlar.

DOKUNMATİK KONTROL PANELİ

KR BM 1000-B Kapı Boyama Makinası üzerinde yer alan dokunmatik kontrol paneli sayesinde makinenizin boyama ayarlarını otomatik olarak ayarlayabilirsiniz. Dokunmatik Kontrol Paneli boyanacak parçanın yüksekliği ve derinliğine göre kenarlara verilecek gölgenin, konveyör bant akış hızının ve robot kol hızı gibi tüm ayarların otomatik olarak yapılmasına imkân sağlamaktadır.

OPSİYONEL DONANIMLAR

IOT 

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve hazırlanan grafikler ve raporlar ile kullanıcı panelinizden sizlere sunulur. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmi ile geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK İLE UZAKTAN TEKNİK SERVİS DESTEĞİ

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile finishing makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünüz akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA Genel Merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanabiliyor. Böylelikle sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya, canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile saniyeler içinde gerekli doğru müdahale edilebiliyor.

VENTİLASYON SİSTEMİ

KR BM 1000-B’de opsiyonel olarak sunulan ventilasyon sistemi, boyama esnasında ortamda kalabilecek ve boyama kalitesini düşürebilecek boya zerrelerinin, kâğıt egzoz filtrelere daha hızlı gönderilmesini gerçekleştirir. Makine tavanına 4 adet frekans kontrollü ventilasyon fanı yerleştirilerek, makine üzerinde ki kaset filtrelerden geçirilen temiz havanın, eşit ve doğru şekilde makine içerisinde dağılması sağlanır.

AIRJETLI TOZ ALMA ÜNİTESİ

KR BM 1000-B Kapı Boyama Makinesi’nin girişine opsiyonel olarak yerleştirilebilen airjetli toz alma ünitesi, boyama öncesinde ürünlerin üzerinde kalan toz, talaş vb. boyama kalitesini düşürebilecek atıkların uzaklaştırılmasını otomatik olarak sağlamaktadır. Böylece boyanacak üründe oluşabilecek pürüzlerin önüne geçilerek, high gloss sonuçlar elde edersiniz.

HIZLI RENK DEĞİŞTİRME VALFİ

KR BM 1000-B Sprey Boyama Makinesi’ne opsiyonel olarak eklenebilen 4 yollu Hızlı Renk Değiştirme Valfi ile vakit kaybetmeksizin 3 renk arasında geçişi, saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık : 2.150 Kg
Ebatlar : U: 3.250 mm, G: 3.650 mm, Y: 2.500 mm
Elektrik Tüketimi : 10 kw/sa
Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı  : 7 Bar, 60 NL (tabancalar hariç) 1100 lt/dk (tabnc. dahil)
Üfleme Fanı Debisi  : 12000 m³/sa
Max. Ürün Uzunluğu : Sınırsız
Max.Ürün Genişliği : 1300 mm
Max.Ürün Kalınlığı : 100 mm
Min.Ürün Uzunluğu : 300 mm
Min.Ürün Genişliği : 10 mm
Min.Ürün Kalınlığı : 1 mm
Max. Robot Kol Hızı : 180 m/dk
Max. Konveyör Hızı : 8 m/dk
Optimum Boyama Hızı Aralığı : 3-5 m/dk
Kullanım Alanı : Kapılar, kapı kasnakları, kapı pervazları, modüler mobilyalar, mutfak ve banyo mobilyaları, düz ve oymalı kabin kapıları, cam.
Boyamada kullanılabilecek Boya Malzemeleri : Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, UV astar – boya ve cilalar, yapıştırıcı, su ve solvent bazlı yüzey renklendiriciler.

Ürün Sahibine Sor