KR BM 1000 K OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ


Fiyat için iletişim

  • Marka KA-MA
  • Model 2022
  • Menşei TÜRK
  • Ürün Tipi Satılık
  • Ürün Durumu Sıfır
  • Garanti 1 Yıl
  • Teslim Durumu 15 Gün

Bu ürün 3012 kez görüntülenmiştir.


KR BM 1000 K OTOMATİK BOYAMA MAKİNESİ

Panel şeklindeki birçok ürünün otomatik boyanması için tasarlanmış olan KR BM 1000-K Boya Püskürtme Makinesi üstün teknolojik özelliklere sahip, kullanımı son derece kolay bir makinedir. Küçük ve Orta ölçekli firmalar için geliştirilen KR BM 1000-K sahip olduğu kağıtlı bant sistemi sayesinde hızlı ve kolay renk geçişlerine imkan tanımaktadır. KR BM 1000-K Boyama Makinesi ahşap, cam, plastik, metal, fibercement vb. ürünlerin yüksek kaliteli ve ekonomik boyanmasına olanak tanır.

Okuyucu Sensör Sistemi:

KR BM 1000-K Püskürtme Boya Makinesinin hemen girişinde yer alan Okuyucu Sensör Sistemindeki tarayıcı barlar, boyaması yapılacak ürünün ölçülerini ve şeklini algılayarak milimetrik hassasiyet ile makineye tanıtır. Böylelikle boyanın sadece ürüne uygulanmasını sağlayarak, kullanılan boya miktarını kontrol altında tutmak yoluyla israfının önüne geçer, tasarruf sağlar.

Boyama Sistemi:

Makinemiz son derece gelişmiş bir sisteme sahiptir. 4 adet yüksek basınçlı boya püskürtme tabancası ile donatılmış ve merkeze yerleştirilmiş robot kol ile boyama işlemi yapılır. Kontrol panelinden ayarlanabilen kol hızı, istenirse dakikada 180 metre hıza kadar çalıştırılabilir. Kullanıcı dostu tasarımı sayesinde kolayca sprey boya püskürtme tabancaları değiştirilebilir, açı ve yükseklik ayarı yapılabilir. Yüksek basınçlı boya püskürtme pompası sayesinde püskürtülecek malzeme mikronlarına ayrılarak doğru hız ve basınçta ürüne uygulanır.

Kağıtlı Konveyör Bant Sistemi:

KR BM 1000-K Ahşap Boyama Makinesi ürünleri vakumlu konveyör banda takılan kağıt bant üzerinde boyar. Kağıt bant, vakumlu konveyör sayesinde boyama esnasında her zaman gergin, sabit ve düzgün durarak buruşmaz. Boyama işlemi sonrası kirlenen kağıt, mekanik frenli sisteminden çözülür ve tork kontrollü sargı sistemi ile makinenin çıkış tarafında bir ruloya otomatik olarak kolayca sarılır.

Tabanca Pleyt Sistemi:

KR BM 1000-K Sprey Boya ile Ahşap Boyama Makinasındaki boyama kolu, boya püskürtücü tabanca sisteminin kolayca değiştirilebilmesine olanak verecek şekilde üretilmiştir. Bu özelliği sayesinde renk geçişleri çok hızlı yapılabilir. Detaylı temizliğe ihtiyaç duyulduğunda da kısa sürede sökülüp takılabilir ve makinenin temizliği dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

Havalandırma Sistemi:

Sprey Boyama Makinemizde, kabin içinde yer alan kağıt filtre egzos sistemi sayesinde, makinenin üzerinden gelen temiz hava, kirlendikten sonra yanlarda bulunan kağıt filtrelerden geçirilerek dışarı atılır. Mobilya Boyama Makinası içerisindeki havanın, akış yönünü kontrol altında tutarak, boyama esnasında oluşan boya tozunu kontrollü şekilde ortamdan uzaklaştırmak, size optimum boyama imkanı sağlar.

Dokunmatik Kontrol Paneli:

KR BM 1000-K Boya Sprey Makinesi üzerinde yer alan dokunmatik kontrol paneli ile boyanacak ürünlerin yükseklik, derinlik, gibi ölçülerini, kullanılacak boya miktarını ve fan hızı, konveyör bant hızı, robot kol hızı ve benzeri tüm ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

OPSİYONEL DONANIMLAR:

IoT:

Bu sistemde, sahip olduğunuz tüm KAMA Finishing Makinelerine ait çalışma ve arıza verileri anlık olarak toplanır ve kullanabilmeniz anlamlı hale getirilir. Bu sayede makinelerinizin anlık olarak çalışma durumunun takibini yapabilir, yaşanmış olan arızaları görüntüleyebilirsiniz. Hangi kullanıcının ne kadar çalışma yaptığını ve bu çalışma esnasında yaşanan arızaları, hangi parametrelerle çalışma yaptığını, makinenizin toplam çalışma süresi ve üretim hacmini, geçmişe dönük çalışma raporlarını detaylı inceleyebilir, istediğiniz parametreler ile filtreleme yaparak size özel raporlar alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli bilgilendirme alarmları kurarak iş takibinizi sorunsuz yürütebilirsiniz.

Artırılmış Gerçeklik ile Uzaktan Teknik Servis Desteği:

Uzaktan teknik servis hizmetimizi çok daha hızlı ve pratik olarak sunduğumuz Vsight Remote uygulaması ile finishing makinelerimizin kullanımı esnasında oluşabilecek duraksamaların büyük oranda önüne geçiyoruz. Makine operatörünüz akıllı telefon, tablet veya akıllı gözlük ile KAMA Genel Merkezinde yer alan teknik servis yetkilisine anlık olarak bağlanabiliyor. Böylelikle sesli ve görüntülü görüşme esnasında tespit edilen arızaya, canlı görüntü üzerinden işaretlemeler ve sesli komutlar ile saniyeler içinde gerekli doğru müdahale edilebiliyor.

Ventilasyon Sistemi:

Sprey Boyayla Mobilya Boyama Makinemizde opsiyonel olarak sunulan ventilasyon sistemi, boyama esnasında ortamda kalabilecek ve boyama kalitesini düşürebilecek boya zerrelerinin, kağıt egzoz filtrelere daha hızlı gönderilmesini gerçekleştirir. Makine tavanına 4 adet frekans kontrollü ventilasyon fanı yerleştirilerek, makine üzerindeki kaset filtrelerden geçirilen temiz havanın,  eşit ve doğru şekilde makine içerisinde dağılması sağlanır.

Airjetli Toz Alma Ünitesi:

KR BM 1000-K Cila Makinesinin girişine opsiyonel olarak yerleştirilebilen airjetli toz alma ünitesi, boyama öncesinde ürünlerin üzerinde kalan toz, talaş ve benzeri boyama kalitesini düşürebilecek atıkların uzaklaştırılmasını otomatik olarak sağlamaktadır. Böylece boyanacak üründe oluşabilecek pürüzlerin önüne geçilerek, high gloss sonuçlar elde edersiniz.

Hızlı Renk Değiştirme Vanası:

Ayrıca bu makinemize 3 renk arasında hızlı ve pratik geçişe imkan sağlayan 4 yollu vana da opsiyonel olarak takılabilir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık : 2.150 Kg
Ebatlar : U: 3.250 mm, G: 3.650 mm, Y: 2.500 mm
Elektrik Tüketimi: : 10 Kw/sa
Toplam Basınçlı Hava İhtiyacı : 7 Bar, 60 NL (tabancalar hariç), 1100 lt/dk (tabancalar dahil)
Üfleme Fanı Debisi : 12000 m³/sa
Max. Ürün Uzunluğu : Sınırsız
Max.Ürün Genişliği : 1300 mm
Max.Ürün Kalınlığı : 100 mm
Min.Ürün Uzunluğu : 150 mm
Min.Ürün Genişliği : 10 mm
Min.Ürün Kalınlığı : 1 mm
Max. Robot Kol Hızı : 180 m/dk
Max. Konveyör Hızı : 8 m/dk
Optimum Boyama Hızı Aralığı : 3-5 m/dk
Kullanım Alanı : Kapılar, kapı kasnakları, kapı pervazları, modüler mobilyalar, mutfak ve banyo mobilyaları, düz ve oymalı kabin kapıları, cam.
Boyamada kullanılabilecek Boya Malzemeleri : Poliüretan, su-bazlı, akrilik, selülozik, UV astar –  boya ve cilalar, yapıştırıcı, su ve solvent bazlı yüzey renklendiriciler.

Ürün Sahibine Sor